تبلیغات
هدایت نامه

هدایت نامه
یوسف آخر زمان آید به دوران غم مخور
لینك های مذهبی
لوگوی ما

هدایت نامه

هدایت نامه

خبرنامه
با گذاشتن ایمیل خود در این قسمت آخرین نوشته های وبلاگ به طور خودکار برایتان ارسال میشود
خبر از تعداد رطبهاى درخت و جنایات معاویه (امتیاز دهید):
بعد از گذشت‏شش ماه از امامت، امام حسن علیه السلام براى حفظ خون شیعیان و مصالح دیگر، با شرائطى صلح‏نامه‏اى با معاویه امضاء کرد. هنوز لشکرگاه خود را در «نخیله‏» ترک نکرده بود که معاویه وارد شد، و در آنجا به بحث و گفتگو پرداختند. در این میان، پسر هند از امام حسن علیه السلام پرسید: اى ابا محمد! شنیده‏ام که رسول خدا از عالم غیب خبر مى‏داد! مثلا مى‏گفت: این درخت‏خرما چه مقدار میوه و رطب دارد! آیا شما نیز در این موارد علومى دارید؟ زیرا شیعیان شما عقیده دارند که هر چه در آسمانها و زمین است، از شما پوشیده نیست و شما از همه آنها آگاهى دارید! حضرت در جواب معاویه فرمود: «اى معاویه! اگر رسول خدا از نظر مقدار وکیل این قبیل ارقام را تعیین مى‏کرد، من مى‏توانم به صورت دقیق، تعداد آن را مشخص سازم.
در این وقت، معاویه به عنوان آزمایش سؤال کرد: این درخت چند دانه رطب دارد؟ حضرت فرمود: دقیقا چهار هزار و چهار عدد. معاویه دستور داد دانه‏هاى خرماى آن درخت را چیدند و به طور دقیق شمردند و با کمال تعجب دیدند تعداد آنها چهار هزار و سه عدد است!! حضرت فرمود: آنچه را گفته‏ام درست است. سپس بررسى دقیق‏ترى کردند و دیدند که یک دانه خرما را «عبدالله بن عامر» در دست‏خود نگه داشته است! آن گاه، حضرت فرمود: اى معاویه! من به تو اخبارى مى‏دهم که تعجب کنى که من چگونه این اخبار را در دوران کودکى از پیامبر آموختم! و آن اینکه تو در آینده زیاد بن ابیه را برادر خود مى‏خوانى! و حجر بن عدى را مظلومانه به قتل مى‏رسانى! و سرهاى بریده را از شهرهاى دیگر براى تو حمل مى‏کنند.
در تحقیق این گونه پیشگوییها و اخبار از آینده که حضرت امام حسن مجتبى علیه السلام از آنها پرده برداشته است، علماء بزرگ اهل سنت در تاریخ آورده‏اند که: زیاد بن ابیه از طرف معاویه فرماندار کوفه شد و چون شناخت کامل به اصحاب امیرمؤمنان داشت، یکایک آنها را دستگیر کرده و دستور داد آنها را گردن زدند. از جمله دستگیر شدگان «حجر بن عدى‏» بود که او را به شام فرستاد. حجر در کنار معاویه قبرهاى آماده را یکطرف و کفنهاى مهیا را در طرف دیگر دید، خود را آماده مرگ نمود و اجازه خواست دو رکعت نماز بخواند. پس از آن سر او را از بدنش جدا کردند.
و همین معاویه زیادبن ابیه را در بالاى منبر نشانید و به طور علنى اعلان کرد که وى برادر معاویه از نطفه ابوسفیان است که به طور نامشروع متولد گردیده است و آن گاه، شرح ماجراى خلاف عفت پدرش را نیز تشریح کرد!

بهای این مطلب یك صلوات بر محمد و آل محمد است
.
.
در ضمن نظر یادتون نرهطبقه بندی: امام حسن(ع)، 
برچسب ها: امام حسن(ع)، امام حسن مجتبی(ع)، معجزات امام حسن(ع)، معجزات امام حسن مجتبی(ع)، كرامات امام حسن(ع)، كرامات امام حسن مجتبی(ع)،  
[ جمعه 26 اسفند 1390 ] [ 11:35 ق.ظ ] [ سید مهدی میرشاهدهی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ


آماده تبادل لینک با هرگونه وبلاگ یا سایت مذهبی
برداشت از این وبلاگ با ذکر منبع آزاد است

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی دوستان

بزرگترین لینک باکس مذهبی

راز نیایش چیست؟

امكانات وب